Zajęcia wakacyjne pełne edukacji i zabawy

Powiększ
Zajęcia wakacyjne pełne edukacji i zabawy
W dniach 26-28 czerwca br. Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej zorganizowała wyjątkowe zajęcia wakacyjne dla swoich uczniów. Trzy dni pełne edukacji, radości i kreatywności okazały się niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Zajęcia odbyły się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim w ramach Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Pierwszy dzień rozpoczął się od zajęć profilaktycznych skierowanych do dwóch grup wiekowych: dzieci starszych i młodszych. Dla starszych uczniów, pani psycholog poprowadziła warsztaty dotyczące budowania odporności psychicznej oraz asertywności.  Z kolei dla młodszych dzieci przygotowano trening umiejętności społecznych, gdzie poprzez zabawy edukacyjne rozwijali pewność siebie, umiejętność rozwiązywania problemów i skuteczną komunikację. Podczas zajęć profilaktycznych poruszono także tematykę uzależnień.

W drugim dniu skupiono się na promowaniu zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania i korzyści płynących z regularnej aktywności fizycznej. Dodatkowo, odbył się konkurs plastyczny, w którym uczniowie projektowali opakowania antynikotynowe, wykorzystując swoje umiejętności plastyczne i kreatywność. Na zakończenie, wszyscy udali się do parku trampolin, gdzie mogli aktywnie spędzić czas i po prostu dobrze się bawić.

Trzeci dzień  zajęć wakacyjnych to wycieczka do parku rozrywki Energylandia. Uczniowie mieli okazję rozwijać swoją samodzielność i zaradność, jednocześnie ucząc się dbać o własne bezpieczeństwo. Pobyt w Energylandii to nie tylko świetna forma profilaktyki, ale również niezwykle ekscytująca przygoda! Spędzenie czasu w parku rozrywki to prawdziwe doznanie dla wszystkich zmysłów. Możliwość przeżycia niesamowitych emocji na wysokich i szybkich roller coasterach, czy poczucie wolności podczas lotu na wielkich karuzelach, ale Energylandia to nie tylko atrakcje dla fanów mocnych wrażeń. Ci, którzy woleli spokojniejsze rozrywki, korzystali z licznych atracji.

Podsumowując zajęcia wakacyjne w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dulczy Małej, możemy cytować hasło przyświecające naszemu projektowi "Tam gdzie rzeka, tam gdzie las... mądry uczeń rusza w świat".

5 lipca 2023