Wakacyjna półkolonia

Powiększ
Wakacyjna półkolonia
W dniach 26-28 czerwca została zorganizowana półkolonia wakacyjna dla dzieci w młodszym wieku szkolnym uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim. Zajęcia sfinansował Urząd Miejski.

W pierwszym dniu półkolonii zorganizowano wyjazd do Multikina w Mielcu na film Super Mario Bros. W wyjeździe uczestniczyło 104 dzieci. Na drugi dzień zaplanowano wycieczkę krajoznawczą do Inwałdu - "Świat Marzeń”. W wycieczce uczestniczyło 76 uczniów. Podczas wyjazdu dzieci poznały niesamowite zabytki z całego świata. Uczestnicy zobaczyli najważniejsze zabytki z wielu krajów min. Statuy Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Krzywą Wieżę w Pizie oraz Londyńskiego Big Bena. Dzieci zwiedziły również średniowieczny gród, uczestniczyli w warsztatach.

Na ostatni dzień półkolonii zaplanowano warsztaty profilaktyczne, w których uczestniczyło 56 dzieci. Warsztaty składały się z dwóch części. W pierwszej części warsztatów uczniowie stworzyli swoją własną wioskę indiańską. Brali udział w zabawach integracyjnych opartych na indiańskich opowieściach. Druga część warsztatów była poświęcona nauce rozwiązywania konfliktów. W ich trakcie dzieci poznały jak należy prawidłowo rozwiązywać konflikty. Zostały przeprowadzone zabawy i ćwiczenia, których celem było rozwijanie empatii i współpracy w grupie. Uczestnicy zajęć uczyli się rozwiązywania problemów z wyeliminowaniem zachowań opartych na agresji i przemocy. Na zakończenie warsztatów został przeprowadzony wśród uczestników konkurs plastyczny pt. "Kolorowe emocje”. Dzieci w małych grupach tworzyły swoje dzieła. Wszystkie prace zostały docenione i nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami.

Dzięki zorganizowanym zajęciom dzieci mogły twórczo, aktywnie spędzić czas wolny. Uczniowie nauczyli się nowych umiejętności i mieli możliwość rozwijać swoje zainteresowania.

Półkolonia wakacyjna została dofinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

10 lipca 2023