Sukces pań z Żarówki

Powiększ
Sukces pań z Żarówki
Koło Gospodyń Wiejskich z Żarówki zajęło 2. miejsce w regionalnym etapie „Bitwy Regionów".

 

W sobotę, 5 sierpnia, w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale odbył się drugi etap (wojewódzki) konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich - Bitwa Regionów. Rywalizowało 16 zespołów, które wygrały zmagania powiatowe.

Jedną z najciekawszych i najsmaczniejszych potraw zaprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Żarówce. Na tegoroczną edycję wydarzenia przygotowały one ... „biedę”. To tradycyjna potrawa z naszych terenów. Składa się na nią kapusta obwarzana, ziemniaki i grzyby suszone. W nagrodę KGW otrzymało 3️5️0️0️ zł i wyjazd dla 2 osób do Albanii.

W Boguchwale KGW w Żarówce reprezentowały panie: Bernadetta Mróz (przewodnicząca), Ewelina Starzyk, Beata Żytniak, Józefa Smagacz, Alicja Lipiór, Józefa Finor, Beata Mrozowska, Joanna Giża, Justyna Mróz, Honorata Mróz oraz panowie Zbigniew Giża, Wojciech Gurda, Wojciech Mrozowski i Tomasz Mróz. Gratulacje należą się również pozostałym osobom, które pomagały przy organizacji wyjazdu na konkurs.

Podkarpacką Bitwę Regionów wygrało KGW Leszczawa Dolna (powiat przemyski, gmina Bircza), które przygotowało karczek z dzika z plackami ziemniaczanymi i sosem z grzybów leśnych. W nagrodę otrzymało: 5️0️0️0️ zł i wyjazd zagraniczny. Będzie też reprezentować Podkarpacie w finale krajowym konkursu, który odbędzie się podczas targów Polagra.

Organizatorem zmagań jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

7 sierpnia 2023