Integracyjnie w Dulczy Małej

Powiększ
Integracyjnie w Dulczy Małej
W niedzielę. 17 września, odbył się XII Piknik Integracyjny pod hasłem "Nie - Uzależnieniom, Tak – Marzeniom", którego gospodarzem była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej prowadzona przez Stowarzyszenie "Nasza Gmina”. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Piknik, który był współfinansowany przez Gminę Radomyśl Wielki, otworzyły występy dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Radosny Start" w Radomyślu Wielkim oraz uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Dulczy Małej. Był z nami także Suren Vardanian (rysownik, malarz, ilustrator książek), a szczęśliwcy otrzymali niezwykłe pamiątki w postaci portretów jego autorstwa.

Piknik obfitował w liczne atrakcje: malowanie twarzy, warkoczyki, czadowe tatuaże, eurobungee, dmuchany zamek i kule. Na wszystkich czekał także poczęstunek – tradycyjny grill, słodkości oraz domowe pierogi przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dulczy Małej.
Jak zawsze byli z nami druhowie z OSP w Dulczy Małej oraz motocykliści z Dębicy i Radomyśla Wielkiego. W tym roku przyjechały również panie policjantki z KPP w Mielcu, żeby przekazać dzieciom najistotniejsze informacje o bezpieczeństwie na drodze oraz o cyberprzemocy. W trakcie pikniku odbywały się także warsztaty profilaktyczne, na których dzieci mogły wykazać się kreatywnością. Dodatkowo, odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Nie - Uzależnieniom, Tak - Marzeniom". Uczestnicy warsztatów wzięli później udział w losowaniu nagrody głównej – wspaniałego roweru.

Piknik dostarczył również niezapomniane wrażenia wizualne. Na niebie pojawiła się motolotnia, paralotnia i samolot, które zachwyciły wszystkich obecnych.

Impreza była współfinansowana z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii - w ramach konkursu ofert na działąnia z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom, w tym prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych, narkomanii, przemocy oraz uzależnień behawioralnych.

Fotorelacja: kliknij tutaj.

19 września 2023