Święto sztuki i pasji

Powiększ
Święto sztuki i pasji
26 października Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, prowadzona przez Stowarzyszenia Nasza Gmina, po raz kolejny zorganizowała wyjątkowe wydarzenie kulturalne – XII Przegląd Małych Form Teatralnych.

 

Impreza ta skierowana do dzieci z niepełnosprawnościami -  stanowiła  doskonałą okazję do podzielenia się sztuką, radością oraz wzajemnym wsparciem. Na scenie pojawiły się różnorodne przedstawienia, prezentowane przez wychowanków  placówek specjalnych z województwa podkarpackiego. Każde z nich wniosło unikalny wkład artystyczny, ukazując talent i zaangażowanie zarówno uczniów, jak i ich opiekunów. Nie były to jedynie spektakle teatralne, lecz także wyjątkowe występy wokalne, które dodatkowo ubogaciły repertuar przeglądu.

Gościem specjalnym tego wyjątkowego dnia była Sara Chmiel – utalentowana artystka pochodząca ze Zdziarca, która nie tylko wspierała młodych wykonawców podczas ich wystąpień, ale także dostarczyła dodatkowej dawki emocji, wręczając nagrody i towarzysząc im w czasie piosenki finałowej.

Wśród uczestniczących placówek znalazły się  ORW Pień, ZSS Tarnobrzeg, SOSW Strzyżów, ZPSW Mielec, NSPdP Pień, SOSW Frysztak, SOSW Krosno, SOSW Jasło oraz SOSW Lubaczów oraz NSP Dulcza Mała.  Każda z tych instytucji zaprezentowała spektakularne przedstawienie, ukazując wysoki poziom artystyczny.

Warto również wspomnieć o zasłużonych nagrodach, które zostały wręczone zarówno dzieciom, jak i szkołom, podkreślając wyjątkowe osiągnięcia każdej z placówek. Statuetki oraz nagrody były symbolem uznania dla trudu, pasji i kreatywności uczestników.

Na widowni zasiedli rodzice oraz zaproszeni goście, w tym zastępca burmistrza Radomyśla Wielkiego Jarosław Godek, rysownik i malarz Suren Vardanian, dyrektor GZEAS Radomyśl Wielki Andrzej Przybyszewski, dyrektor Szkoły Muzycznej w Radomyślu Wielkim Paweł Stanosz, oraz dyrektor SCKiB Mateusz Pieniądz. Ich obecność była wyrazem wsparcia dla inicjatyw kulturalnych i artystycznych rozwijających się w lokalnej społeczności.

Przegląd Małych Form Teatralnych nie tylko dostarczył niezapomnianych chwil dla uczestników, ale także podkreślił wartość sztuki jako narzędzia integracji społecznej i wzmacniania więzi międzyludzkich. Dzięki dofinansowaniu ze środków PFRON będących w dyspozycji Samorządu Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej oraz wsparciu dyrektorów Szkoły Muzycznej w Radomyślu Wielkim, Samorządowego Ośrodka Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim, Przedszkola "Radosny Start" wydarzenie to mogło się odbyć w tak okazałej formie.

W atmosferze przyjaźni, tolerancji i radości Przegląd Małych Form Teatralnych stał się nie tylko miejscem prezentacji artystycznych dokonań, ale także platformą budującą pozytywne relacje i wspólnotę. Za wszelkie dobro i gościnność wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

6 listopada 2023