Pamięci Powstańców Warszawskich

Powiększ
Pamięci Powstańców Warszawskich
Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim po raz piąty przystąpiła do akcji BohaterOn, która ma celu propagowanie wiedzy na temat II wojny światowej, a w szczególności wiedzy o Powstaniu Warszawskim.

 

- 25 października zakończyliśmy realizację projektu BohaterOn i wspólnie podziękowaliśmy Powstańcom za ich walkę, za ich trud i poświęcenie. W tym dniu nasi uczniowie przyszli do szkoły w ubraniach nawiązujących do ubiorów Powstańców z opaską biało - czerwoną na przedramieniu. Już po raz trzeci  zorganizowaliśmy Szkolną Harcerską Pocztę Polową. Uczennice roznosiły kartki pocztowe, gazetki n/t Powstania Warszawskiego, a także przybijały na pamiątkę pieczątki z datą 1944 oraz z symbolem Harcerskiej Poczty Polowej – przekazuje koordynator projektu Barbara Żala.

Sporo emocji wzbudziła loteria, w której można było  wylosować karteczki z różnymi datami. Los z datą 1944 zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki w pierwszym semestrze. Losy pełnią funkcję edukacyjną, ponieważ wszyscy chcą wylosować karteczkę z datą 1944, którą z pewnością zapamiętają. Dużym zainteresowaniem cieszyły się  niemieckie hełmy  z czasów II wojny światowej, furażerki, pojemniki na amunicję oraz znakomicie ubrani na wojskowo uczniowie.

BohaterOn - włącz historię!, to projekt, który uczy, budzi kreatywność oraz  promuje historię Polski XX wieku. Projekt stał się okazją do wspólnego pochylenia się nad losami Powstańców i pokazania prawdy o niezwykłym darze wolności.

7 listopada 2023