Pamięci walczących za Niepodległą

Powiększ
Pamięci walczących za Niepodległą
Msza św. za Ojczyznę, udział w ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”, test "Polska Niepodległa", koncert niepodległościowy i widowisko patriotyczne - w taki sposób obchodziliśmy Święto Niepodległości w Radomyślu Wielkim.

Gminne obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Radomyślu Wielkim. Następnie zgromadzeni wraz z pocztami sztandarowymi i wielką biało-czerwoną flagą przeszli na rynek, gdzie o godz. 12.00. w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Przy pomniku, na którym znajduje się Orzeł Wolności, złożone zostały także wiązanki kwiatów. Tą część uroczystości dopełnił efektowny taniec flag wykonany przez uczennice ze Szkoły Podstawowej w Podborzu i śpiew pieśni patriotycznych.

FOTOREPORTAŻ

Natomiast wieczorem w sali widowiskowej Szkoły Muzycznej miał miejsce VI Radomyski Test Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” pod patronatem Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej i rzeszowskiego oddziału IPN, Narodowego Centrum Kultury, Starosty Powiatu Mieleckiego i Burmistrza Radomyśla Wielkiego.

Po teście przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali widowiskowej odbył się koncert pieśni patriotycznych w wydaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej i Samorządowego Ogniska Muzycznego oraz Chóru Echo.

Z kolei w kościele parafialnym w Radomyślu Wielkim odbyła się wieczornica patriotyczna przygotowana przez młodzież i maryjny apel patriotyczny.

FOTOREPORTAŻ

Z kolei w niedzielny wieczór (12 listopada) licznie zgromadzona publika oklaskiwała patriotyczne widowisko muzyczno - taneczne "Miejcie nadzieję". Na scenie zaprezentował się zespół wokalno - teatralnego GEST ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.

14 listopada 2023