"Opowieść Wigilijna" w Radomyślu

Powiększ
"Opowieść Wigilijna" w Radomyślu
Owacją na stojąco radomyska publiczność nagrodziła występ aktorów z Grupy Teatralnej Drugie Podejście z Dulczy Wielkiej w spektaklu "Opowieść wigilijna", na podstawie opowiadania Charlesa Dickensa.

 

Historia pokazuje przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej. Jest on samotnikiem, nielubiącym ludzi i Bożego Narodzenia. Jedyne o co dba, to majątek. W noc wigilijną ukazuje mu się cierpiący duch jego wspólnika Jakuba Marleya, który przestrzega Scrooge’a przed podobnym losem, oraz Duch Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Duch Obecnych Świąt i Duch Świąt Przyszłych. Pokazują one skąpcowi sceny z jego życia i przyszłości. Pod ich wpływem Scrooge zrozumiał bezsens swojego życia oraz stosunku do ludzi i stał się dobrym człowiekiem.
Na potrzeby spektaklu scenariusz napisała Agnieszka Sabaj, która również wyreżyserowała przedstawienie. W role bohaterów wcieli się: Tadeusz Wolak, Agnieszka Sabaj, Joanna Wolak, Anna Mieszkalska, Kinga Mieszkalska, Kornelia Barłóg, Sławomir Ryba, Mirosław Ryba, Sławomir Sabaj, Sebastian Wolak, Faustyna Kużdżał, Renata Siembab, Aleksandra Ryba, Marek Ryba, Marzena Żala, Emil Skrzyniarz, Bernadeta Niemczura, Martyna Skrzyniarz, Agata Barłóg, Agnieszka Skrzyniarz, Joanna Skrzyniarz, Franciszek Ryba, Laura Sabaj, Karolina Ryba, Renata Siembab, Kacper Snuzik i Agnieszka Snuzik. 
W sobotni wieczór, 13 stycznia, sala widowiskowa w Radomyślu Wielkim wypełniła się po brzegi. Widownia była zachwychona występem aktorów-amatorów, czego wyraz dała owacją na stojąco.

Fragmenty z występu można obejrzeć tutaj i tutaj.

15 stycznia 2024