U Dziadków najlepiej

Powiększ
U Dziadków najlepiej
25 stycznia w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wisłockiej odbył się „Dzień Babci i Dziadka”. Zaproszeni goście obejrzeli występy artystyczną. Na widowni zasiedli także seniorzy, którzy nie mają wnuków w naszej szkole.

To zacne grono zaszczycili swą obecnością: burmistrz Józef Rybiński z małżonką, radny Stanisław Stec i sołtys Krzysztof Kukla. Na początku przedszkolaki tańczyli i śpiewali piosenki, żeby było miło być Babcią i Dziadkiem. Skecz o współczesnych dziadkach rozśmieszył widzów. Potem był koncert życzeń, uczennice zaśpiewały pastorałki. Energiczny mazur został zatańczony przez uczniów z klasy I i II, a na koniec było tradycyjne sto lat.

Józef Rybiński złożył życzenia seniorom, podziękował dyrektor za zaproszenie, uczniom i nauczycielom za przygotowanie tej wzruszającej uroczystości. Następnie pani dyrektor Joanna Wolak zaprosiła seniorów na obiad. Po nim Babcie i Dziadkowie mogli skosztować wspaniałych ciast upieczonych przez mamy z „trójek klasowych”. W miłej atmosferze rozmów seniorów i wspólnej zabawy z wnukami upłynął ten wyjątkowy dzień w naszej szkole.

Późnym wieczorem, kiedy goście opuszczali naszą szkołę, swe gorące podziękowania kierowali na ręce dyrektor i nauczycieli, cieszyli się, że organizujemy takie spotkania międzypokoleniowe.

30 stycznia 2024