Zawodniczki SKS-u z medalami

Powiększ
Brązowy medal dla zawodniczek Szkolnego Klubu Sportowego w Radomyślu Wielkim na XIX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Szermierce w Łodzi, 1 lipca 2013 r.
Województwo Podkarpackie na Olimpiadzie w Łodzi reprezentowały m.in. zawodniczki radomyskiego SKS-u. Podczas całorocznej eliminacji do OOM zakwalifikowały się Paulina Wilaszek aktualna reprezentantka Polski na Puchary Europy, Klaudia Puła oraz Gabriela Jarosz. W skutek kontuzji G. Jarosz skład uzupełniono przez zmianę barw klubowych Doroty Rożnieckiej z PTG Sokół 1893 Mielec. Dwa lata temu, w 2011 r. Radomyślanki były srebrnymi medalistkami w Mistrzostw Polski Młodzików, a za rok zapowiadają walkę o złoto.

Trener Zbigniew Żola z zawodniczkami Pauliną Wilaszek, Dorotą Rożniecką i Klaudią Pułą w Łodzi

W turnieju indywidualnym najwyżej sklasyfikowana została Klaudia na 11 miejscu, Dorota na 13 miejscu, a Paulina na 26, co dało rozstawienie do turnieju drużynowego na 3 miejscu. Radomyślanki były zadowolone z eliminacji o finałową 8. W walce o strefę medalową pokonały zespół TS Górnika Radlin 45:40. O srebrny medal uległy pierwszemu zespołowi Pałacu Młodzieży Katowice 28:39. W walce o brązowy medal pokonały zespół KKS Kraków 45:42 zdobywając tym samym brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

Warto zaznaczyć, że 22 czerwca 2013 r., Radomyślanki wygrały Ogólnopolski Drużynowy Turniej Szermierczy o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego w szpadzie dziewcząt w Opolu