Powiatowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne

Powiększ
w poniedziałek, 22 września w Mielcu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się indywidualne powiatowe mistrzostwa w lekkiej atletyce. Gminę Radomyśl Wielki Reprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im gen. Wł. Sikorskiego w Radomyślu Wielkim.

Zawody odbyły się na obiektach ZKS „Stal” Mielec rozgrywane w konkurencjach lekkoatletycznych – biegi, skoki i rzuty. Reprezentanci szkoły z Radomyśla wrócili z trzema medalami: Kilian Martyna w biegu sprinterskim na 60m zdobyła brązowy medal, w skoku wzwyż Gałat Kinga zdobyła srebrny medal oraz Dereń Grzegorz zdobył złoty medal również w skoku wzwyż.

Na uwagę zasługują również Siembab Szymon, który startował w biegu na 1000m a także Kulpa Kacper startujący w rzucie piłeczką palantową, obaj zajęli szóste lokaty w powiecie. Z występu młodych lekkoatletów zadowolony jest ich nauczyciel mgr Wojciech Bartkowicz.