Turniej Zapaśniczy o Puchar Dyrektora GZEAS

Powiększ
W Radomyślu Wielkim na terenie Szkoły Podstawowej im gen. Władysława Sikorskiego odbył się: Turniej Zapaśniczy dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora GZEAS w Radomyślu Wielkim.

Celem imprezy było wyłonienie najlepszych zawodników w grupie wiekowej dzieci
i młodzicy, promocja Gminy Radomyśl Wielki popularyzacja sportu zapaśniczego oraz promocja aktywnego i sportowego trybu życia. W turnieju, który odbył się 22 listopada wzięło udział 38 zawodników i zawodniczek z 3 klubów z województwa Podkarpackiego.

Gminę Radomyśl Wielki reprezentowali uczniowie Gimnazjum Publicznego
oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim.

Dominik Dubiel który w swojej kategorii wagowej zajął - 2 miejsce, Batko Sławomir - 1 miejsce, Humaj Mikołaj - 2 miejsce, Szubart Piotr - 2 miejsce, Stachowicz Maciej - 1 miejsce, Szocik Igor - 1 miejsce, Szpyrka Wiktor – 3 miejsce, Ziobroń Daniel - 1 miejsce, Rolle Filip - 2 miejsce, Wałęga Jakub – 3 miejsce, Wałęga Kacper – 2 miejsce, Giża Kacper – 3 miejsce, Kilian Igor – 1 miejsce oraz Moskal Hubert – 1 miejsce.

Drużynowo zespół z Woli Ocieckiej zajął 1 miejsce, zespół z Radomyśla zajął 2 miejsce i Kamienia 3.

Słowa podziękowania należą się również sponsorom – państwu Małgorzacie i Robertowi Stachowicz oraz panu Władysławowi Giża, którzy wsparli finansowo organizację zawodów.

Zawody były sprawdzianem umiejętności młodych adeptów zapasów gdyż dla większości z nich był to pierwszy występ w zawodach i prawie w stu procentach zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony.

Trener Wojciech Bartkowicz uważa, że w przyszłości będzie można liczyć na dalsze sukcesy zawodników z Radomyśla.