Wszyscy wrócili z medalami

Powiększ
15 radomyskich zapaśników i zapaśniczek przywiozło medale z Międzypowiatowego Turnieju w Zapasach w Stylu Wolnym i Mini Zapasach Dziewcząt i Chłopców o Puchar Wójta Gminy Kamień.

W turnieju, który 30 kwietnia odbył się w Kamieniu (powiat rzeszowski), uczestniczyło 45 zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 16 lat z 4 klubów sportowych z Kamienia, Skrzyszowa, Rzeszowa oraz Radomyśla Wielkiego. Najmłodsi z uczestników walczyli w mini zapasach, starsi musieli pokonać swojego przeciwnika w zwykłej walce zapaśniczej.

Wszyscy radomyscy zapaśnicy wrócili z Kamienia z medalami. Złote wywalczyli Daniel Ziobroń (34 kg), Igor Szocik (39 kg), Maciej Stachowicz (48 kg) i Mikołaj Humaj (58 kg). Srebrny medal zdobył Dawid Jarosz (32 kg), zaś brązowe Julian Pleban (33 kg) i Jakub Wilaszek (54kg). Wśród dziewcząt Aurelia Węglarz stanęła na drugim stopniu podium (55 kg).

W mini zapasach w swoich kategoriach wagowych triumfowały: Milena Subernat Weronika Kopacz (26 kg), Martyna Ziobroń (33 kg) i Wiktoria Kopacz (42 kg). Amelia Pytka zdobyła medal srebrny, a Oliwia Czapiga brązowy w kat. wag. 30 kg, zaś Maja Kilian zajęła drugie miejsce w kat. wag. 42 kg.

- Tak duża liczba medali, w tym większość złotych, to niewątpliwie duży sukces zapaśników z Radomyśla i dobrze prognozuje na dalsze występy - uważa trener Wojciech Bartkowicz.

Organizatorami turnieju był Urząd Gminy Kamień i Podkarpacki Związek Zapaśniczy.