Z podwórka na stadion

Powiększ
Z podwórka na stadion
Młodzi piłkarze z Radomyśla Wielkiego zagrali na szczeblu wojewódzkim turnieju piłkarskiego „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

W finałach, które odbyły się 3 i 4 kwietnia na obiektach MOSiR w Stalowej Woli wzięło udział 117 zespołów (około 1100 zawodników). Radomyślanie, na co dzień trenujący w szkółce piłkarskiej Mały Piłkarz pod okiem trenerów Tomasza Gałata i Krystiana Rolle, wystąpili w kategorii wiekowej U8. Nasza drużyna w tej imprezie reprezentowała powiat mielecki.

Grali z najlepszymi

W pierwszej fazie drużyny rozgrywały swoje mecze w grupach. Nasi zawodnicy po porażkach 7:0 z Beniaminkiem Krosno; 3:0 z SP Koszyce i zwycięstwie 3:0 z SP Trześń uplasowali się na trzeciej pozycji w grupie D i niestety nie awansowali do dalszych rozgrywek (awans dawały miejsca 1 i 2). Ostatecznie w tej kategorii wiekowej najlepsza okazała się drużyna AMO Rzeszów, która pokonała grupowego rywala radomyślan Beniaminka Krosno 2:1.

Patronat Prezydenta RP

Honorowy patronat nad rozgrywkami sprawuje Prezydent RP – Andrzej Duda, UEFA Grassroots, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Partnerem Turnieju w województwie podkarpackim jest firma Specjał.

Jak Milik i Zieliński

Tymbark już od ponad 11 lat zachęca dzieci do uprawiania sportu i grania w piłkę nożną. Dzięki Turniejowi „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" dzieci z każdego województwa w Polsce mają szansę na udział w tej prestiżowej imprezie, a co za tym idzie zaprezentowanie swojego piłkarskiego talentu. Historia turnieju pokazuje, że takie rozgrywki mogą być początkiem piłkarskiej przygody, która swój finał będzie mieć w reprezentacji Polski, o czym świadczą przykłady Arkadiusza Milika czy Piotra Zielińskiego.

 

Zespół z Radomyśla Wielkiego wystąpił w następującym składzie: Cyprian Buława, Krystian Czapiga, Nowak Dawid, Filip Łępa, Robert Lipiński, Michał Machnik, Tobiasz Machnik, Błażej Mucha, Filip Pleban i Hubert Ryba.

 

13 kwietnia 2017