Finał Enea Cup dla radomyślan

Powiększ
Finał Enea Cup dla radomyślan
Dwie drużyny piłki ręcznej ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim awansowały do finału turnieju Enea Cup.

23 maja odbyła się trzecia runda rozgrywek Podkarpackiej Ligi Młodzieżowej Piłki Ręcznej Enea Cup, w których udział wzięły dwa zespoły z Radomyśla Wielkiego. Była to ostatnia tura spotkań, która decydowała o kwalifikacji do finału. Po bardzo zaciętych meczach wszystkie drużyny miały tyle samo punktów, a o miejscach zadecydowała ilość zdobytych i straconych bramek. Ostatecznie obie drużyny z Radomyśla Wielkiego uplasowały się na 2. miejscu tym samym awansując do finału.

Po trzech rundach zmagań docenieni zostali radomyscy bramkarze, Mikołaj Humaj z klasy VI i Kacper Gibek z klas IV-V, wybrani najlepszymi zawodnikami na swoich pozycjach. Opiekunem drużyn była Maria Dubiel.

Zespół klas VI wystąpił w składzie: Arkadiusz Kużdżał, Mateusz Machnik, Milena Kieraś, Weronika Kopacz, Gabriela Pisarczyk, Wiktor Machnik, Sławomir Leśniowski, Mikołaj Humaj, Wiktor Pleban i Maksymilian Guła.

Zespół klas IV-V. W górnym rzędzie od lewej: Kacper Gibek, Jakub Kieraś, Jakub Maj, Łukasz Wilk, Wiktor Szpyrka. W dolnym rzędzie od lewej: Szymon Gałat, Igor Sito, Igor Szocik, Wiktor Kilian i Maja Kilian.

30 maja 2017