Obronili tytuł

Powiększ
Obronili tytuł
Do ostatniego meczu ważyły się losy mistrzowskiego tytułu w Radomyskiej Lidze Futsalu o Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego. Ostatecznie zwyciężyli triumfatorzy sprzed roku.

Przed ostatnią rundą spotkań na czele rozgrywek bez straty punktu pozostawały liderujący Mako-Drew i Manchester (po 24 pkt.). Oba te zespoły spotkały się w meczu kolejki. Zwyciężyła drużyna bardziej doświadczona, a więc MakoDrew, broniąc tym samym tytułu sprzed roku. Równie ciekawie było za plecami najlepszej dwójki. Będący na trzecim miejscu Zdziarzec niespodziewanie przegrał z drugim zespołem Rudy, co otworzyło szansę awansu na podium rywalom z Dulczy Wielkiej, Janowca i Rudy I. Ci jednak nie wykorzystali tej możliwości remisując swoje mecze.

W  tegorocznej, 7. edycji RLF udział wzięło 10 drużyn z terenu gminy Radomyśl Wielki. Mecze rozgrywano od 25 listopada ub.r. do 10 lutego w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Radomyślu Wielkim system „każdy z każdym”.

- Rozgrywki skierowane były do młodzieży z gminy Radomyśl Wielki. Ich celem było zaangażowanie młodych ludzi do aktywnego wypoczynku i przeciwdziałanie alkoholizmowi oraz narkomanii. Uczestnicząc w rozgrywkach zawodnicy mieli też okazję na podszkolenie techniki gry i przygotować się do ligowych spotkań w rundzie wiosennej – mówi Krystian Rolle, organizator rozgrywek.

Uroczyste zakończenie RLF odbyło się po zakończeniu ostatniej kolejki. Z-ca burmistrza Stanisław Lonczak wraz z Krystianem Rolle rozdali nagrody: puchary, medale oraz piłki dla drużyny i pogratulowali wszystkim rywalizacji na wysokim poziomie.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Piotr Ziobroń z Manchesteru, natomiast najlepszym strzelcem po dogrywce w rzutach karnych z Pawłem Guzikiem (MakoDrew) został Mateusz Zboch (Orły Ruda). Obaj w lidze strzeli po 16 goli.

Wyniki ostatniej, 9. kolejki (10.02)

Zdziarzec – Orły Ruda II 2:5 (0:5)

Bramki: J.Moskalewicz, M.Tabor – 3 K.Kilian, M.Ryczek, A.Zboch

Janovia Janowiec – Orły Ruda I 8:8 (1:3)

Bramki: 3 M.Sito, 3 J.Skowron, 2 M.Pęczek – 5 M.Zboch, 2 K.Dolot, D.Bawoł

Radomyślanka Radomyśl Wielki – LKS Hetman Dąbrówka W. 3:6 (2:2)

Bramki: D.Chmiel, K.Szydło - 3D.Kuzara, G.Łapa, M.Wałęga, A.Stec

Sokół Partynia  – Jamnica Dulcza Wlk. 7:7 (3:3)

Bramki: 3 P.Grzanka, P.Krzysztofik, K.Suchy, P.Kilian, K.Pleban - 3 B.Giża, 2 M.Wolak, K.Giża, B.Ryś

MakoDrew – Manchester 2:1 (1:0) - mecz kolejki

Bramki: T.Sosin, P.Guzik - J.Kilian

Tabela końcowa:

1. Mako-Drew 27 pkt.

2. Manchester 24 pkt.

3. LKS Zdziarzec 15

4. Dulcza Wielka 13

5. LKS Janovia Janowiec 13

6. LKS Orły Ruda 13

7. LKS Sokół Partynia 10

8. LKS Dąbrówka Wisłocka 9

9. LKS Orły Ruda II 6

10. Radomyślanka RWLK 3

13 lutego 2018