Niepodległościowy rajd

Powiększ
Niepodległościowy rajd
Mieszkańcy Zgórska, Podborza, Partyni i Pnia jubileuszowy rok odzyskania niepodległości upamiętnili wielopokoleniowym rajdem rowerowym.

 

W sobotnie popołudnie, 7 lipca, przed remizą OSP Zgórsko zgromadzili się amatorzy dwóch kółek. Byli dorośli, młodzież, dzieci i seniorzy, w sumie około 400 rowerzystów. W gronie uczestników rajdu nie zabrakło także włodarzy radomyskiej gminy: burmistrza Józefa Rybińskiego, wiceburmistrza Stanisława Lonczaka i przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Miękosia. Rowerzyści w czerwonych koszulkach, eskortowani przez funkcjonariuszy mieleckiej drogówki, utworzyli kilkusetmetrowy peleton, który przemierzając drogami m.in. Zgórska, Podborza po pokonaniu około 16 kilometrów dotarł na stadion w Zgórsku. Tam na wszystkich czekały już też kiełbaski z grilla i napoje na ochłodę. To nie wszystko. Po odpoczynku przyszedł czas na rodzinny piknik, podczas którego oficjalnie oddano do użytku boisko wielofunkcyjne z siłownią zewnętrzną. Przybyli na imprezę mogli bawić także podczas koncertu Mateusza Mijala i zabawy tanecznej z zespołem No Name.

Był już siódmy rajd miłośników dwóch kółek, który wyruszył ze Zgórska. Jego organizatorami byli Rada Sołecka i Klub Sportowy Zgórsko, a także Urząd Miejski i SCKiB. - Dziękuję za zorganizowanie tej pięknej, integracyjnej, wielopokoleniowej imprezy. Widać, że ludzie chcą się oderwać od swych codziennych obowiązków, od komputera i telewizora. Jest to bowiem okazja na wspólną aktywną rozrywkę na świeżym powietrzu – komentował burmistrz Józef Rybiński.

Więcej zdjęć: kliknij tutaj .

9 lipca 2018