PAMP na podium

Powiększ
5 stycznia na hali sportowej w Radomyślu Wielkim odbył się turniej piłkarski rocznika 2008 PAMP Geyer&Hosaja Winter Cup 2019. Wygrałą ekipa FA Dąbrowa Tarnowska. Drugi zespół gospodarzy zajął trzecie miejsce.

Turniej zorganizowała Piłkarska Akademia Mały Piłkarz, a sponsorem całej imprezy była firma Geyer&Hosaja. Do zawodów przystąpiło 8 zespołów: TAP Tarnów I, TAP Tarnów II, SMS UKS Mielec I, SMS UKS Mielec II, Plon Kawęczyn, Football Academy Dąbrowa Tarn., PAMP I, PAMP II. Podczas turnieju zaprezentowało się około 100 młodych piłkarzy. Drużyny grały systemem każdy z każdym. Zwycięzcą została Football Academy Dąbrowa Tarnowska. Gospodarzy reprezentowały dwie drużyny, a lepiej spisała się ta druga zajmując 3. miejsce. Pierwszy zespół zajął 6 miejsce. Królem strzelców został Jakub Kaczówka z FA Dąbrowa, zdobywca 10 bramek. Najlepszym bramkarzem okazał się zawodnik UKS SMS Mielec Marcel Żurawski. - Brawa dla naszych chłopców za ambitną grę do samego końca. Brawa należą się również rodzicom dzieci za tradycyjny poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju. Serdeczne podziękowania składam Panu Tomaszowi Giży, przedstawicielowi firmy Geyer& Hosaja za wkład w organizację turnieju. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary dla drużyn – przekazuje Tomasz Gałat.

Skład drużyn gospodarzy:

PAMP I: Krystian Czapiga, Wojciech Cichoń, Korneliusz Skiba, Bartosz Lonczak, Korneliusz Dudek, Błażej Mucha, Filip Łępa, Alan Bury, Karol Jakubus, Sebastian Grzanka, Mikołaj Śnieżewski. Trener Krystian Rolle.

PAMP II: Patryk Jaszcz, Huber Węglarz, Arkadiusz Cholewa, Bartosz Cholewa, Adam Emeto, Szczepan Dykas, Gerard Chmura, Cyprian Buława, Szymon Szeliga, Dawid Bielat, Szymon Jeniec, Mateusz Midura. Trener Kamil Szydło.