Nową trasą

Powiększ
Nową trasą
Bogdan Dziuba i Katarzyna Kmieć wygrali 39. Ogólnopolski Bieg Radomyski im. Jacka Kozioła. W biegu dla młodzieży najlepsi byli Piotr Rojek i Olga Wal.

Bieg główny, którego dystans tradycyjnie wynosił 10 km, tym razem odbył się na nowej trasie (m.in. Radomyśl Wielki, Dulcza Wielka, Dulcza Mała). Na jego starcie stanęło 66 uczestników (48 biegaczy i 18 biegaczek) z różnych zakątków Polski, głównie z południowo-wschodniej części kraju, ale byli też goście z Kanady i Szczecina).

Znany smak zwycięstwa

W gronie mężczyzn najlepszy okazał się Bogdan Dziuba z Jastkowic (Stalowowolski Klub Biegacza). 10-kilometrową trasę pokonał on w czasie 35 minut i 29 sekund. To nie pierwsze zwycięstwo tego biegacza w Radomyślu, ostatnio wygrał w 2016 roku. Drugie miejsce zajął inny stały bywalec radomyskiego biegu Grzegorz Czyż z Bogumiłowic (Grupa Azoty – Automatyka Tarnów), z czasem o 6 sekund gorszym od zwycięzcy. Trzeci był Michał Kołomański z Wilkowa (36:07). Najlepszy z radomyślan był Grzegorz Giża, który zajął siódme miejsce (38:21).

Triumfatorka z Perły

Wśród kobiet wygrała Katarzyna Kmieć z Perły w powiecie brzeskim (czas: 41:35), która w ubiegłym roku była trzecia. Drugie miejsce zajęła Elżbieta Jarosz z Mielca (47:13). Na najniższym stopniu podium stanęła Barbara Paczos ze Stali Mielec Masters. Jedyna radomyślanka Małgorzata Smagacz zajęła 12. miejsce.

Młodzi też biegają

W tym dzieci i młodzież (w sumie 22 chłopców i dziewczyn) pobiegli nie na kilometr, a na 700 m. Spośród chłopców najszybszy był Piotr Rojek z Ropczyc. Za nim finiszowali Wiktor Kilian z Radomyśla Wielkiego i Dawid Łaz z Podborza. Wśród dziewcząt wygrała Olga Wal, która wyprzedziła Martynę Wal (obie z Mielca) i Elizę Idzik z Radomyśla Wielkiego.

Pamięci animatora

Sobotni (20.07) Ogólnopolski Bieg Radomyski rozegrano 39. raz. Po śmierci głównego organizatora imprezy Jacka Kozioła, a więc od 1993 roku jest to bieg memoriałowy. Organizatorem biegu było ognisko TKKF „Szarotka”, które działa przy radomyskim SCKiB i OSP Radomyśl Wielki. Bieg tradycyjnie już rozpoczął Dni Radomyśla Wielkiego.

WYNIKI OPEN

Wyniki w kategoriach wiekowych

Wyniki biegu na 700m

Chłopcy

1. Piotr Rojek          Ropczyce

2. Wiktor Kilian       Radomysl Wielki

3. Dawid Łaz            Podborze

4. Paweł Dudek      Podborze

5. Bartłomiej Lonczak       Podborze

6. Krzysztof Czapiga          Żarówka

7. Igor Kilian            Radomyśl Wielki

8. Paweł Czapiga    Żarówka

Dziewczęta

1. Olga Wal           Mielec

2. Martyna Wal      Mielec

3. Eliza Idzik          Radomyśl Wielki

4. Oliwia Nowak     Rudka

5. Aleksandra Żytniak       Zdziarzec

6. Zofia Litwin         Radomyśl Wielki   

7. Amelia Jarosz     Radomyśl Wielki

8. Oliwia Jarosz      Radomyśl Wielki

23 lipca 2019