Puchar na raty

Powiększ
Puchar na raty
Reprezentacja Janowca triumfowała w V Gminnym Turnieju Sołectw Gminy Radomyśl Wielki. Wyprzedziła ekipy Dulczy Małej i Podborza.

 

Zawody, tym razem pod nazwą "Budujemy most" odbyły się w dwóch turach. Do rywalizacji składającej się z 13 konkurencji, przystąpiło 13 czteroosobowych drużyn ze wszystkich 13 miejscowości gminy. Najpierw 21 lipca, przeprowadzono cześć eliminacyjną, w której zespoły zbierały fundusze na budowę mostu. Niestety trudne warunki atmosferyczne (porywisty wiatr i opady deszczu) sprawiły, że turniej przerwano i podjęto decyzję, że zostaną dokończone podczas dożynek w Partyni 18 sierpnia.

W rundzie finałowej zadaniem poszczególnych ekip było zbudowanie mostu, po którym przejedzie samochód. Ważny był także stan finansów na koniec zabawy. Ostatecznie po wszystkich podliczeniach okazało się, że zawody wygrał Janowiec. Ekipa w składzie Mateusz Pulak, Bartłomiej Pulak, Michał Kuciemba i Edyta Grzech obroniła puchar wywalczony także w ubiegłym roku. Drugie miejsce zajęła Dulcza Mała, a trzecie Podborze.

Zwycięzcy odebrali puchar z rąk burmistrza Józefa Rybińskiego.

20 sierpnia 2019