Radomyślanin w piłkarskiej ekstraklasie

Powiększ
Radomyślanin w piłkarskiej ekstraklasie
18-letni Przemysław Maj związał się swoim pierwszym profesjonalnym piłkarskim kontraktem ze Stalą Mielec, występującą w piłkarskiej Ekstraklasie.

 

Przemek, który jest mieszkańcem Radomyśla Wielkiego, jest wychowankiem mieleckiego zespołu. Gra na pozycji pomocnika. W pierwszej drużynie będzie występował z numerem 16.

Przemysław Maj w piłkę grał od małego. Widać było, że ma spory talent. W piątej klasie szkoły podstawowej trafił do Stali Mielec. Jego pierwszym trenerem był Maciej Karasiński. W kolejnych latach trenowali go m.in. Witold Karaś, Arkadiusz Gera, Damian Polak, Damian Skiba czy Maciej Serafiński.

Przemysław Maj w rundzie jesiennej bieżącego sezonu był czołową postacią czwartoligowych rezerw Stali. W 20. meczach zdobył 7 bramek. Jesienią ubiegłego roku pomocnik został zgłoszony przez Stal Mielec do rozgrywek PKO Ekstraklasy. 13 grudnia zaliczył debiut na boiskach ekstraklasowych w meczu Stal Mielec - Lech Poznań, w którym padł remis 1:1 (1:0). Wszedł na boisko w 74. minucie za Łukasza Zjawińskiego.

W przerwie zimowej był w szerokiej kadrze Stali, która udała się na obóz przygotowawczy do Turcji.  

Przemkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Fot. stalmielec.com : Prezentacja Przemysława Maja po podpisaniu profesjonalnego kontraktu. Obok prezes Stali Jacek Klimek.

 

23 marca 2021