RA LIGA - inwestycja w przyszłość dziecka

Powiększ
RA LIGA - inwestycja w przyszłość dziecka
Firma Geyer&Hosaja od wielu lat angażuje swoje zasoby i środki w sport młodzieżowy na terenie Gminy Radomyśl Wielki. Sztandarowym projektem jest Ra Liga, która została powołana do życia w 2019 r. z inicjatywy Andrzeja Hosai właściciela firmy.

Celem, który przyświecał tej inicjatywie, była chęć pokazania najmłodszym, że aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele korzyści, uczy zasad fair play, współpracy, współzawodnictwa, a także radzenia sobie z porażkami. Do tej pory odbyły się 3 edycje. Łącznie wzięło w nich udział aż 300 dzieci.

Obecnie po doświadczeniach z COVID-19 i związanymi z nim zamknięciami firma jeszcze mocnej chce angażować się w tego typu przedsięwzięcia. Pandemia spowodowała, że dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami komputerów czy smartfonów. Komputer i komunikatory stały się podstawową formą utrzymywania kontaktów z rówieśnikami i socjalizacji. Jedną z możliwości zmiany obecnej sytuacji jest promocja aktywności sportowej. Stąd w planach firmy uruchomienie zajęć i warsztatów tanecznych, które pozwolą zaktywizować kolejne grupy do ruchu i wysiłku fizycznego. W styczniu odbędzie się również Geyer&Hosaja Cup, czyli zawody dla szkółek piłkarskich. Weźmie w nich udział ok. 400 dzieci.

Nie ma lepszej inwestycji w przyszłość dzieci niż dbanie o ich rozwój psychofizyczny. Warto podkreślić, że takie wydarzenia nie byłyby możliwie gdyby nie pomoc wspaniałych nauczycieli. To dzięki nim dzieci mogą podejmować rywalizację w codwutygodniowych rozgrywkach: „każdy z każdym – mecz i rewanż”. Szczególne podziękowania należą się: Jackowi Moskalczykowi, Krystianowi Rolle, Radosławowi Prydze i Bogusławie Trybulec.

Bez obecności i zaangażowania rodziców sport dzieci nie ma racji bytu. Ronaldo na pytanie o swoją mamę odpowiada, że bez niej nie byłoby jego sukcesu. Nikt nie zna dziecka tak dobrze jak rodzic. Nikt inny nie jest jego najwierniejszym kibicem. Po przez sport rodzic może wspierać jego rozwój społeczny i emocjonalny. Wymaga to poświęcenia i czasu, a nawet zmian w rozkładzie dnia. Rola rodzica jest niepodważalna i w tym miejscu gorąco zachęcamy do aktywnego udziału i współpracy z nauczycielami czy organizatorami. Dzięki temu można jeszcze lepiej wspierać młodych sportowców z naszej gminy.

6 grudnia 2021