Ruda w powiatowym finale

Powiększ
Ruda w powiatowym finale
Reprezentacje chłopców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie awansowały do finału powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl.VII-VIII) i Igrzysk Dzieci (kl. IV-VI) w piłce ręcznej!

 

3 lutego w hali sportowej w Radomyślu Wielkim rozegrany został półfinał powiatowy w piłce ręcznej chłopców w kategorii Igrzyska Dzieci. Rywalami zespołu ZSP Ruda były: SP Radomyśl Wielki, SP Partynia. SP Tuszyma oraz SP Przecław. Podczas turnieju zawodnicy z Rudy pokazali wysoki poziom przygotowania technicznego i znakomitą organizację taktyczną, w związku z czym byli bezkonkurencyjni i nie dali żadnych szans przeciwnikom odnosząc cztery zwycięstwa. Jako zwycięzcy półfinału ZSP Ruda awansowała do finału powiatowego, gdzie (podobnie jak w zawodach koszykarskich) będzie reprezentować Gminę Radomyśl Wielki.

Wyniki:

ZSP RUDA - SP RADOMYŚL 8:4

ZSP RUDA - SP PRZECŁAW 6:1

ZSP RUDA - ZSP PARTYNIA 9:4

ZSP RUDA - SP TUSZYMA 11:7

Skład zespołu: Kamil Żala, Filip Bobulski, Filip Działo, Jakub Bobulski, Szymon Krężel, Szymon Bugaj, Sebastian Jakubus, Franciszek Grzanka i Hubert Kocoń.

Z kolei 10 lutego w Wadowicach Górnych odbył się półfinał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej szczypiornistów. Reprezentacja chłopców z ZSP w Rudzie wygrała wszystkie mecze i pewnie triumfowała w zawodach awansując do finału powiatowego. Gratulacje dla chłopców i życzymy sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek.

Wyniki:

ZSP Ruda – SP Wampierzów 7:4

ZSP Ruda – SP Wadowice Górne 13:1

ZSP Ruda – ZSP Partynia 14:4

Skład zespołu: Dawid Bobulski, Sebastian Działo, Błażej Mucha, Karol Działo, Krystian Wałęga, Piotr Pszczoła, Daniel Jurkowski, Mikołaj Mucha, Alan Wisz i Wojciech Działo.

21 lutego 2023