Kolejne sukcesy szachistów

Powiększ
Kolejne sukcesy szachistów
Młodzi szachiści z Radomyśla Wielkiego odegrali pierwszoplanowe role w Turnieju Szachowym o Puchar Prezesa Firmy United Logistics Sp. z o. o.

 

W turnieju, który rozegrano w niedzielę 12 marca, w Domu Weselnym Zastawie w Dulczy Małej, wzięło udział 101 zawodników i zawodniczek z Radomyśla Wielkiego, Dulczy Wielkiej, Partyni, Mielca, Izbisk, Wadowic Górnych, Dębicy, Wampierzowa, Woli Mieleckiej, Rzemienia, Nieczajnej Dolnej, Borowej, Gruszowa Małego, Radgoszczy, Olesna, Dąbrowy Tarnowskiej i Jam. Rozgrywki toczyły się system szwajcarskim na dystansie 13 rund 3'+2''.

Oto najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Rocznik 2009 i starszy

1. Maciej Mikuła

2. Hubert Zięba

3. Jacek Warchoł

4. Jakub Borzęcki

5. Waldemar Czapiewski

6. Tomasz Uryasz

Rocznik 2015 i starszy

1. Mikołaj Kopacz

2. Adrian Szęszoł

3. Szymon Woliński

4. Amadeusz Skiba

5. Adam Bugaj

6. Kamil Słowik

W kategorii do rocznika 2016

1. Miłosz Makowiec

2. Piotr Szendoł

3. Wojciech Marszałek

4. Emilka Kopacz

5. Laura Król

6. Milena Cebula

Wszyscy zawodnicy rozegrali 13 partii szachowych. Każdy uczestnik turnieju otrzymał ufundowane przez Prezesa United Logistics Sp. z o. o.  nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów, książek szachowych oraz słodkości.

Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Szachowe Szach-Mat w Radomyślu Wielkim oraz Firma United Logistics Sp. z o. o. Sędzią głównym turnieju była Ewelina Kopacz - prezes Stowarzyszenia Szach-Mat, natomiast sędzią rundowym był Jerzy Kuca z UKS Lisek Lisia Góra.

13 marca 2023