Radomyski wicemistrz Polski policjantów

Powiększ
Radomyski wicemistrz Polski policjantów
Przemysław Kopacz z Radomyśla Wielkiego zaprezentował się z bardzo dobrej strony podczas 22. Indywidualnych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Szachach.

 

W zawodach, które odbyły się w Głuchołazach (woj. opolskie) Przemysław Kopacz reprezentujący Komendę Powiatową w Mielcu zajął 2. miejsce wśród policjantów biorących udział w turnieju. Funkcjonariusz rywalizował z kolegami z wojska, straży pożarnej, służby więziennej, celnikami oraz z funkcjonariuszami straży granicznej. Turniej rozgrywany był w dniach 12-16 kwietnia systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempo gry 90 minut na partie dla zawodnika oraz 30 sekund na każde posunięcie.

Przedsięwzięcie swoim Patronatem Honorowym objął m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sportu i Turystyki, Prezes Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz Wojewódzki Komendant Policji w Opolu.

Pan Przemysław gra w szachy od 7. roku życia. Swoją pasją dzieli się także z innymi, na co dzień trenuje i szkoli dzieci w klubie KGL „Szarotka” Wadowice Górne oraz w Stowarzyszeniu SZACH-MAT w Radomyślu Wielkim.

18 kwietnia 2023