Wędkarski puchar burmistrza

Powiększ
Wędkarski puchar burmistrza
3 czerwca na stawach „Żabieniec” odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Radomyśla Wielkiego zorganizowane przez Urząd Miejski i Społeczny Wędkarski Klub Sportowy „Żabieniec”.

 

W zawodach wzięło udział 26 wędkarzy w dwóch kategoriach. W pierwszej rywalizowało 16 dzieci, a w drugiej 10 dorosłych.

Wśród dzieci pierwsze miejsce zajął Wojciech Palka z wynikiem 4,70 kg. Drugi był Igor Miazga z wynikiem 1,32 kg, a trzeci Kamil Jarosz z wynikiem 1,09 kg.

W gronie dorosłych zwyciężył Rafał Szęszoł z wynikiem 5,805 kg. Na drugim miejscu uplasował się Arkadiusz Palka z wynikiem 4,675 kg, a na trzecim - Damian Szewc z wynikiem 4,30 kg.

Zawodom przyglądali się m.in. burmistrz Józef Rybiński i jego zastępca Jarosław Godek oraz Stefan Mairer z SWKS, którzy wręczyli zwycięzcom pamiątkowe puchary i dyplomy.

Zawody zostały sfinansowane przez Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim i sponsorów. Dzięki temu nie tylko zawodnicy, ale i społeczność lokalna miała możliwość spotkania się w miłej i sympatycznej atmosferze. Uczestnicy w trakcie zawodów i po nich skorzystali z wielu atrakcji kulinarnych przygotowanych przez organizatorów. Grillowane potrawy cieszyły się wielkim powodzeniem. Była też pizza, lody, wata cukrowa, wypieki cukiernicze oraz wiele innych smakołyków. Dzieci dodatkowo mogły korzystać z dmuchanej zjeżdżalni, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

6 czerwca 2023