Bój o powiat

Powiększ
Koszykarze z roczników 2009-2010 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie awansowali do etapu powiatowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Awans wywalczyli jako gospodarze jednego z czterech turniejów półfinałowych. Przeciwnicy, z którymi przyszło im rywalizować to: SP Radomyśl Wielki, SP Partynia, SP Wadowice Górne. Zmagania w turnieju ZSP Ruda rozpoczęła meczem z SP Wadowice Górne, z którym pomimo wyrównanej pierwszej kwarty, w kolejnych zespół z Rudy zbudował bezpieczną przewagę, ostatecznie wygrywając 16-9. Kolejny mecz to zacięty pojedynek derbowy z SP Radomyśl Wielki. Po pierwszych dwóch kwartach 8:0 prowadzili radomyślanie, niemniej ostatecznie wypuścili wygraną z rąk, przegrywając jednym oczkiem 14-13. Ostatni pojedynek to rywalizacja z SP Partynia, który rudzanie zdecydowanie zwyciężyli 31-5.
Ostatecznie ZSP Ruda wygrywając wszytskie mecze zajęła pierwsze miejsce i awansowała do finału powiatowego.