Ferie na sportowo w Cmolasie

Powiększ
Ferie na sportowo w Cmolasie
Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych młodzież klas 4-8 ze szkół podstawowych w Rudzie, Janowcu i Partyni wzięła udział w obozie sportowym dofinansowanym przez Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim.


Obóz odbył się w dniach 27-29 stycznia w Ośrodku Sportu i Wypoczynku w Cmolasie. Podczas trzydniowego pobytu dzieci uczestniczyły w ukierunkowanych zajęciach sportowych doskonaląc swoje umiejętności w takich dyscyplinach sportowych takich jak: piłka ręczna, piłka nożna i koszykówka.
Oprócz zajęć na hali sportowej dzieci miały możliwość codziennego pobytu na basenie, gdzie pod okiem instruktora doskonaliły umiejętności pływackie. Po tych zajęciach mogły zregenerować swoje siły poprzez odnowę biologiczną w saunie.
Poza zajęciami sportowymi uczestnicy mieli możliwość integracji ze swoimi rówieśnikami z pozostałych szkół poprzez różnego rodzaju zabawy integracyjne. Przeprowadzone zostały także zajęcia profilaktyczne mające na celu przeciwdziałania uzależnieniom takim jak: palenie papierosów, alkohol, środki odurzające, a także przeciw przemocy fizycznej i psychicznej, czy zagrożeń jakie niesie internet oraz jak bezpiecznie korzystać z sieci.
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cmolasie zapewnia również bardzo dobre warunki jeśli chodzi o zakwaterowanie i wyżywienie. Dzieci mieszkały w 4-6 osobowych pokojach z dostępem do zaplecza sanitarnego, natomiast stołówka serwowała wyśmienite posiłki (śniadanie, obiad, kolacja) oraz owoce.
Wyjazd mógł odbyć się dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiemu w Radomyślu Wielkim w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

1 lutego 2024