„Umów wizytę w urzędzie skarbowym”

Od 16 listopada 2020 r. w naszym województwie uruchomiony został nowy model obsługi podatników. Załatwienie sprawy podczas bezpośredniej wizyty w urzędzie będzie możliwe po jej wcześniejszym umówieniu. Zmiany zostają wprowadzone, aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort podatników.

Nowy model obsługi uruchomiono pilotażowo latem tego roku w urzędach skarbowych w województwach podlaskim i wielkopolskim.  16 listopada br.  usługa zostanie wprowadzona także w województwie podkarpackim i  docelowo obejmie urzędy skarbowe w całej Polsce.

Wizyty można umawiać już od 16 listopada. Najprościej zrobić to przez Internet. Wystarczy skorzystać z usługi „Umów wizytę w urzędzie skarbowym”  link https://wizyta.podatki.gov.pl/ znajdujący na  stronie www.podatki.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych.

Na wizytę można umówić się także telefonicznie (numery telefonów można sprawdzić na stronie internetowej urzędu skarbowego) lub podczas osobistej wizyty w urzędzie - w punkcie „Umawianie wizyt", który znajduje się blisko wejścia.

Liczymy, że możliwość umawiania wizyt przez Internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw.
Dzięki temu, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługujemy umówionych klientów, unikniemy nadmiernych kolejek oraz poprawimy komfort i bezpieczeństwo.

20 listopada 2020