Pomoc psychologiczna dla uchodźców z Ukrainy

Ruszyło wsparcie Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mielcu dla uchodźców z Ukrainy.

Od 24 lutego trwa rosyjska agresja na Ukrainę. W stronę Polski ruszyła fala uchodźców. Nasz kraj i rodacy stanęli na wysokości zdania organizując pomoc humanitarną dla nich. Dla wielu osób niezbędna jest też pomoc psychologiczna, Tą zaoferowała Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Mielcu. Jest ona gotowa do udzielania wsparcia dzieciom i młodzieży w związku z sytuacją na Ukrainie. Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w postaci konsultacji jest udzielana w godzinach pracy Poradni przez pedagogów, logopedów i psychologów.

Dodatkowo możliwe jest skorzystanie z pomocy psychologa lub pedagoga w formie interwencji kryzysowej przez uczniów polskich i ukraińskich, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli w innych godzinach, na terenie Poradni. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy tłumacza. W tej sprawie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 606503243 lub e-mail: sekretariat@poradniamielec.pl.

W Poradni w każdy czwartek w godz. 13.00-16.30 będzie działała Grupa wsparcia, dla dzieci i rodziców z Ukrainy. Zapisy pod nr tel. 17 788 49 78.

1 marca 2022