Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć"

Krajowa Administracja Skarbowa kontynuuje ogólnopolską akcję edukacyjną dotyczącą zwalczania nielegalnego hazardu. Akcja prowadzona jest od 2018 r. i skierowana jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i wszystkich szkół ponadpodstawowych. Lekcje rozpoczną się od października br.

Możliwość uzależnienia się od hazardu dzieci i młodzieży jest coraz większym zagrożeniem. W tej edycji, podobnie jak w ubiegłorocznej, skupiamy się dodatkowo na elementach hazardowych ukrytych w grach komputerowych.

Celem naszych działań edukacyjnych jest zmniejszenie liczby młodych ludzi uczestniczących w nielegalnych grach hazardowych, w tym tych oferowanych w Internecie. Chcemy również podnieść świadomość młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą hazard.

Podczas edycji w poprzednim roku szkolnym odwiedziliśmy ponad 1,3 tys. szkół, przeprowadziliśmy ponad 3,6 tys. lekcji. Ponad 103 tys. uczniów dowiedziało się o zwalczaniu nielegalnego hazardu i jego skutkach. To więcej niż w poprzednich edycjach. Jak widać akcja zyskuje swoja własną markę i uznanie.

W ramach akcji zajęcia prowadzone będą przez pracowników i funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie na terenie całego województwa. Do jej obsługi powołano zespół specjalnie przeszkolonych trenerów, którzy doskonale znają się na pułapkach, czyhających na osoby wchodzące w świat gier hazardowych. Zajęcia są bezpłatne.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie, mogą zgłaszać się do nas drogą elektroniczną na adres: hazard.nie.dziekuje.podkarpackie(5>mf.gov.pl lub w formie tradycyjnej, na adres Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie ul. Geodetów 1.

Akcja ma też swoją domenę niedlahazardu.gov.pl, która będzie na bieżąco zapełniana informacjami.

Podobnie jak w ubiegłych latach deklarujemy gotowość do współpracy ze szkołami z początkiem roku szkolnego. Spotkania prowadzone będą bezpłatnie przez cały rok szkolny 2023/2024.

5 października 2023