OSTATNIA SESJA RADY MIEJSKIEJ W RADOMYŚLU WIELKIM IV KANDENCJI

W dniu 21 października 2006 roku odbyła się ostatnia w tej kadencji 40 sesja Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim. Sesja była okazją do dokonania potrzebnych bieżących zmian w budżecie gminy oraz do podsumowania dokonań samorządu gminnego w latach 2003 – 2006.

  

Na sesji obecni byli goście zaproszeni; Marek Chmiel Radny Rady Powiatu Mieleckiego, kierownicy referatów Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim oraz sołtysi.

 

Według wszelkich danych zaprezentowanych przez Burmistrza Józefa Rybińskiego ta kadencja Rady Miejskiej należy do najlepszych ze względu na wielkość środków finansowych zewnętrznych pozyskanych dla realizacji zadań inwestycyjno-remontowych zrealizowanych na terenie gminy Radomyśl Wielki.

 

W ciągu kadencji gmina Radomyśl Wielki pozyskała 11,5 mln zł z różnych źródeł zewnętrznych a przede wszystkim z Unii Europejskiej. Najważniejsze zadania inwestycyjno-remontowe to; kanalizacja Partyni, Zgórska i części Radomyśla Wielkiego, budowa nowych odcinków dróg i wykonanie nakładek asfaltowych na istniejących drogach asfaltowych łącznie 32,5 km na terenie naszej gminy, dokończenie wodociągowania całej gminy (Ruda i Dąbrówka Wisłocka), wykonanie elewacji i remontów w 6 szkołach podstawowych, rozpoczęcie modernizacji i rozbudowy szkoły podstawowej w Radomyślu Wielkim, przebudowa części rynku w Radomyślu Wielkim, rozpoczęcie budowy nowoczesnej oczyszczalni ścieków w Partyni, wprowadzenie do realizacji budowy budynku ,,Sokoła’’ wraz ze ścieszką rowerową. Do osiągnięć zaliczyć należy uruchomienie podstacji pogotowia ratunkowego w Radomyślu Wielkim, przy udziale finansowym gminy, jedynej na Podkarpaciu istniejącej w gminie a nie w powiecie, jak i również dobrze funkcjonująca służba zdrowia. Gmina Radomyśl Wielki uzyskała wysokie miejsce w rankingach i konkursach ogólnopolskich np. 16 miejsce za 2004 rok w Polsce w rankingu gazety ,,Rzeczypospolita” na najlepiej zarządzaną gminę, trzy krotne uzyskanie tytułu i certyfikatu ,,Gmina Fair Play” (w latach 2004, 2005, 2006) o tytułu ,,Złota lokalizacja biznesu”, uzyskanie w 2005 roku certyfikatu w ogólnopolskiej akcji ,,Przejrzysta Polska” na urząd bez korupcji, 3 miejsce w Polsce za 2004 rok w kategorii gmin do 15 tyś. mieszkańców  za niskie wydatki na biurokrację gminną w przeliczeniu na 1 mieszkańca gminy.

Burmistrz Józef Rybiński oraz radni wskazywali, że osiągnięcia samorządu Gminy Radomyśl Wielki nie byłby możliwe bez dobrej atmosfery w Radzie Miejskiej, gdzie nie tracono czasu na spory polityczne tylko starano się zgodnie współpracować przy realizacji najlepszych dla gminy i jej mieszkańców projektów.

Wszyscy radni otrzymali z rąk Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Miękosia dyplomy za prace w Radzie Miejskiej w Radomyślu Wielkim.

 

Ostania sesja Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim była też miłą okazją do pożegnania Pani Genowefy Dyby, która przeszła na emeryturę, a była długoletnim pracownikiem prowadzącym obsługę Radę Miejskiej w Radomyślu Wielkim.

 

Na zakończenie sesji wszyscy radni oraz sołtysi pozowali do wspólnych, pamiątkowych zdjęć.

Radni z pracownikami Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim

 

Od lewej: Józef Stopa, Czesław Stopa, Stanisław Grzech, Stanisław Para, Mateusz Jarosz, Kazimierz Dudek, Urszula Kudlik, Piotr Wąż, Stanisław Lipa, Eugenia Dyba, Jan Miękoś, Robert Wilk, Włodzimierz Cichoń, Zygmunt Kotowski, Ewelina Jankowska, Leszek Lis, Krzysztof Kopacz , Józef Rybiński.

Sołtysi z pracownikami Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim

 

Od lewej: Krzysztof Kopacz, Stanisław Lonczak, Stanisław Gakan, Leszek Lis, Eugeniusz Pierzchała, Mateusz Jarosz, Stanisław Grzech, Leszek Jagoda, Bronisław Tabaka, Jan Miękoś, Anna Litwin, Antoni Kokoszka, Aleksander Mróz, Marek Wolak, Andrzej Błach, Stanisław Lipa, Fryderyk Kulpa, Michał Sypek, Józef Rybiński.