Baseny zewnętrzne oficjalnie otwarte

Powiększ
Baseny zewnętrzne oficjalnie otwarte
W środę, 19 lipca 2023 r., odbyło się oficjalne otwarcie basenów zewnętrznych w Radomyślu Wielkim. W tym dniu wszyscy mogli za darmo skorzystać z obiektu. Zainteresowanych nie brakowało.

Tablica promocyjna basenów zewnętrznych.

W wydarzeniu wzięli udział poseł Fryderyk Kapinos, starosta Stanisław Lonczak, gminni samorządowcy na czele z burmistrzem Józefem Rybińskim i przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Miękosiem, mieszkańcy gminy, wśród których nie zabrakło najmłodszych.

- To właśnie z myślą o dzieciach i młodzieży wybudowaliśmy ten kompleks. Bardzo się cieszymy, że ten obiekt powstał. Co prawda, nie jest on kryty, ponieważ są to ogromne koszty, ale ważne jest to, że taka atrakcja powstała. Inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców, ale przede wszystkim przez dzieci. Wierzę, że ten obiekt będzie służył na lata – mówił burmistrz Józef Rybiński.

Jakie atrakcje?

Obiekt składa się z dwóch niecek rekreacyjnych o wymiarach ok. 22,6 m na 12,7 m o głębokości 1,2 m oraz 9 m na 12,7 m o głębokości 0,6 metra. Obie są wykonane w technologii basenowych niecek napowierzchniowych. Łącznie w basenach może przebywać 149 osób. Do tego mieszkańcy mają do dyspozycji dwie zjeżdżalnie wodne z hamowniami (szeroka i rurowa o wys. do ok. 3,5 m)

Z myślą o najmniejszych dzieciach wykonany został brodzik i wodny plac zabaw ze splash parkiem i dziecięcą zjeżdżalnią. Pomieści on jednocześnie 30 osób.

Mieszkańcy mogą też korzystać z plaży z miejscami do wypoczynku, boiska do siatkówki plażowej, natrysków, brodzików, przebieralni i toalet. Na terenie kompleksu znajduje się także specjalne stanowisko dla ratowników. Cały obiekt dostosowany jest do potrzeb najmłodszych i osób z niepełnosprawnościami. Teren inwestycji jest wyposażony w małą architekturę, nowe nasadzenia zieleni,  oświetlenie, monitoring i stojaki dla rowerów. Wybudowano też pomieszczenia dla technologii uzdatniania wody i stanowisko dla ratowników.

W pogodnym sezonie letnim

Baseny są udostępniane w sezonie letnim, od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 19:00. Atrakcje są wyłączane 15 minut przed zamknięciem obiektu. Otwarcie basenów jest uzależnione od pogody. Chcąc skorzystać z basenów należy kupić bilet wstępu.

W sierpniu na basenach rozpoczęła się bezpłatna nauka pływania dla dzieci w wieku od 6 lat. Chętnych nie brakowało. Szybko uzbierała się grupa 30 osób.

Niemal 5,8 miliona

Baseny znajdują się przy ul. Przemysłowej w Radomyślu Wielkim, obok miejskiego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Na jego terenie istnieje już stadion, boiska sportowe oraz tereny rekreacyjne z zielenią i stawami.

Inwestycja kosztowała 5.766.231,35 zł. Na jej realizację Gmina otrzymała 4,5 mln zł w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Przetarg na wykonanie basenów odbył się w grudniu 2022 r.. Zgłosiło się do niego czterech przedsiębiorców. Najkorzystniejszą ofertę dla gminy złożyło Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Fachman z Dębicy i to ono wybudowało kompleks.

Baseny w Radomyślu Wielkim z lotu ptaka.

Baseny w Radomyślu Wielkim wykonane w ramach 2. edycji Rządowego Funduszu Polski Ład - PIS.

.....................................................................................................................................................

 

Umowa na budowę basenów podpisana

Urząd Miejski podpisał umowę z wykonawcą basenów zewnętrznych w Radomyślu Wielkim. Inwestycja będzie kosztować 5,7 mln zł. Blisko 80 procent pozyskano z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Do przetargu, który odbył się w grudniu zgłosiło się czterech chętnych. Po analizie złożonych ofert zdecydowano, że baseny wybuduje Przedsiębiorstwo Budowlano-Drogowe Fachman z Dębicy. Swoje usługi wyceniło ono na 5 704 942 zł brutto. Gmina otrzyma na to przedsięwzięcie 4,5 miliona złotych w ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Gdzie?

Baseny będą zlokalizowane przy ul. Przemysłowej w Radomyślu Wlk., przy miejskim kompleksie sportowo-rekreacyjnym, w ramach którego już istnieją stadion, boiska sportowe, tereny rekreacyjne z zielenią i stawami. Inwestycja ma na celu stworzenie już w tym roku infrastruktury dla mieszkańców, zapewniającej bezpieczne korzystanie z rekreacji i sportów wodnych, do użytku w okresie letnim. 

Niecka duża i mała

W ramach drugiej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład radomyski urząd złożył wniosek na zadanie pn. „Rozbudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Radomyślu Wielkim – budowa basenów zewnętrznych”. Składają się na nie w głównej mierze dwa baseny rekreacyjne o wymiarach ok. 22,6 m x 12,7 m o głębokości 1,2 m oraz 9 x 12,7m o głębokości 0,6 metra. Oba będą wykonane w technologii basenowych niecek napowierzchniowych.

Zjeżdżalnie, wodny plac zabaw…

Do tego dojdzie dwie zjeżdżalnie wodne z hamowniami (szeroka i rurowa o wys. do ok. 3,5 m) i splash park z jedną małą zjeżdżalnią wodną dla dzieci w wieku 1-4 lat, stanowiący wodny plac zabaw. Ponadto przewidziano: natryski zewnętrzne oraz brodziki do płukania stóp; drewniane pomosty o szerokości z barierkami; pomieszczenia techniczne, przebieralnie i toalety oraz pomieszczenia dla technologii uzdatniania wody i stanowisko dla ratowników. Sanitariaty dostosowane będą do potrzeb najmłodszych użytkowników i osób z niepełnosprawnościami. Teren inwestycji będzie wyposażony w małą architekturę, nowe nasadzenia zieleni, plażę, oświetlenie, monitoring i stojaki dla rowerów.

10 lutego 2023