Poniedziałek | 8.00 – 16.00 |
Wtorek | 7.30 – 15.30 |
Środa | 7.30 – 15.30 |
Czwartek | 7.30 – 15.30 |
Piątek | 7.30 – 15.30 |
Burmistrz
Radomyśla Wielkiego
przyjmuje interesantów
w poniedziałki
od 800 do 1600
Przejdź do strony głównej
oficjalny portal internetowy
Punkt Potwierdzający Profil Zaufany
Ochrona danych osobowych - RODO
Biuletyn Informacji Publicznej
Gminny Portal Mapowy
Gminny kalendarz imprez
Poniedziałek | 8.00 – 16.00 |
Wtorek | 7.30 – 15.30 |
Środa | 7.30 – 15.30 |
Czwartek | 7.30 – 15.30 |
Piątek | 7.30 – 15.30 |
Burmistrz
Radomyśla Wielkiego
przyjmuje interesantów
w poniedziałki
od 800 do 1600
Treść zapytań i wyjaśnienia zapisów treści
specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r., poz. 2164 ze zm.), zw. dalej ustawą PZP, Zamawiający przekazuje wszystkim Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu treść pytań i odpowiedzi dotyczących zapisów treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Pytanie 1. Zwracamy się z prośbą o udostępnienie przedmiarów w wersji ATH lub PDF na w/w postępowanie. Udostępnione przedmiary w wersji XLS nie dają możliwości przetransportowania do programów kosztorysowych co znacznie utrudnia wycenę.
Odpowiedź: Zamawiający nie dysponuje przedmiarami robót w wersji ATH lub PDF.
Pytanie 2. Czy ze względów organizacyjnych Zamawiający wyrazi zgodę na przesłanie oświadczenia w sprawie przynależności do grupy kapitałowej (lub jej braku) razem z ofertą przetargową datowanego na dzień przygotowania oferty?
Odpowiedź: Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 p.z.p. należy złożyć godnie z zapisami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Pytanie 3. Prosimy o udostępnienie przedmiarów robót w wersji ATH. Nadmieniamy, że znacznie ułatwi to pracę wszystkim oferentom i pozwoli przygotować dokładniejszą i bardziej rzetelną wycenę przedmiotu zamówienia.
Odpowiedź: Zamawiający nie posiada przedmiarów w wersji ATH.
Pytanie 4. Czy Zamawiający na przedmiotowej inwestycji w celu minimalizacji liczby złączy wymaga zastosowania rur kamionkowych DN250 i DN300 w odcinkach 2,5 m?
Odpowiedź: Tak.
Pytanie 5. Ze względu na ograniczone informacje na temat projektowanego Sitopiaskownika (Opis – projekt wykonawczy pkt. 4.2.) prosimy o doprecyzowanie parametrów technicznych urządzenia, w tym materiału wykonania oraz uzupełnienie dokumentacji przetargowej o rysunki Sitopiaskownika.
Pytanie 6. Proszę o potwierdzenie, że projektowany Sitopiaskownik musi być zintegrowany z płuczką piasku posiadającą wodno- powietrzny system płuczący, a także przegarniające piasek mieszadło wolnoobrotowe i że musi stanowić integralną część sitopiaskownika (dostawa w ramach jednego urządzenia) oraz że urządzenie nie może być prototypem.
Pytanie 7. Proszę o potwierdzenie, że projektowany Sitopiaskownik z płuczką piasku musi posiadać nie więcej niż trzy wałowe przenośniki ślimakowe (przenośnik sita, przenośnik poziomy piasku, przenośnik odwadniający płuczki piasku) wykonane ze stali nierdzewnej, które muszą być wyposażone w przeciwwstęgi.
Odpowiedź na pytanie 5, 6 i 7: W Projekcie Wykonawczym jasno określono typ sitopiskownika: stal nierdzewna, przepustowość 40dm3/s, zintegrowany z płuczką piasku, system płuczny wodno-powietrzny, ze zintegrowaną dmuchawą, ze zgarniaczem piasku i musi posiadać przenośniki do skratek i piasku oraz przelew awaryjny, zgarniacz tłuszczu, pompa tłuszczu i odbiorem części flotującej.
Pytanie 8. Proszę o podanie parametrów pompy zatapialnej typu Flygt DP 3068.180 HT 472 (wymagana wysokość podnoszenia oraz wydajność). Niniejsza pompa zaprojektowana została w zbiorniku wody płucnej.
Odpowiedź: Pompa Flygt parametrach: do ścieków, q=2,0dm3/s, Hp=8,0m.
Pytanie 9. Proszę o podanie dokładniejszych parametrów technicznych jakie musi spełniać zaprojektowana Sprężarka znajdująca się w kontenerze Sitopiaskownika (rodzaj/typ sprężarki, wydajność, ciśnienie pracy, pojemność zbiornika sprężonego powietrza). Proszę również o wyjaśnienie rozbieżności pomiędzy ilościami potrzebnych sprężarek, specyfikacja techniczna str. 29 podaje 2 kpl, natomiast tabela zestawienia podstawowych elementów (rys. nr IS.2) podaje 1 kpl.
Odpowiedź: Dmuchawa (sprężarka lub kompresor) ma być kompatybilna (zintegrowana z sitopiaskownikiem), mają być 2 szt.
Pytanie 10. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji projektowej o zestawienie ilości stali zbrojeniowej reaktora SBR oraz fundamentów wiaty stalowej.
Odpowiedź: Zestawienie ilości stali zamieszczamy w załączniku poniżej.
Pytanie 11. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji projektowej o zestawienie ilości stali profilowej konstrukcji wiaty stalowej.
Odpowiedź: Zestawienie ilości stali zamieszczamy w załączniku poniżej.
Pytanie 12. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji projektowej o rysunki konstrukcyjne kontenera na sitopiaskownik.
Odpowiedź: Kontener na sitopiaskownik ma spełniać charakterystykę podaną w Projekcie Wykonawczym (izolacyjność ścian, rozmiary, ilość okien i drzwi, wysokość), ma to być konstrukcja bez podłogi, zamontowana w całości lub z sekcyjnych członów.
Pytanie 13. Prosimy o uzupełnienie dokumentacji projektowej o projekt geologiczny.
Odpowiedź: Załączamy poniżej projekt geologiczny.
Pytanie 14. Prosimy o informację z jakiego rodzaju stali mają być wykonane włazy i barierki na reaktorze SBR.
Odpowiedź: Włazy i barierki na reaktorze SBR mają być wykonane ze stali kwasoodpornej 0H18N9.
Pytanie 15. W związku z obszernym zakresem przedmiotu zamówienia oraz potrzebnym dodatkowym czasem dla uzyskania ofert od dostawców i podwykonawców na wiele elementów cenotwórczych wchodzą w skład przedmiotu zamówienia wnosimy do Zamawiającego o przesunięcie terminu składania ofert na dzień 31.03.2017 r. umożliwi to Wykonawcom przygotowanie konkurencyjnych ofert i rzetelnych wycen prac oraz prawidłową ocenę ryzyk związanych z realizacją robót objętych niniejszym zamówieniem.
Odpowiedź: Zamawiający nie przewiduje przesunięcia terminu składania ofert.
Pytanie 16. W projekcie wykonawczym (opis techniczny) projektant przewiduje zabezpieczenie wykopów przed osuwaniem się ziemi. Zwracamy się z prośbą o przedstawienie rysunków wykonawczych- w jaki sposób wykonawca ma zabezpieczyć wykop. Nadmieniamy, że zabezpieczenie wykopów jest bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem i wymaga skrupulatnych obliczeń, które powinny być nieodzowną częścią projektu robót ziemnych.
Mając na uwadze powyższe braki projektowe zwracamy się z prośbą o natychmiastowe uzupełnienie dokumentacji technicznej oraz przesunięcie terminu składania ofert.
Odpowiedź: Należy stosować dla zabezpieczenia ścian wykopów obudowy typu boksowego lub skrzynkowego itp. w zależności od rodzaju wykopu, na profilach i w Projekcie Wykonawczym podano przykładowy sposób zabezpieczenie ścian wykopów, o konieczności stosowania typu zabezpieczenia ścian wykopów decydował będzie Wykonawca robót w trakcie ich prowadzenia, PW przewiduje zabezpieczenie wszystkich ścian wykopów.
Pytanie 17. Czy Zamawiający wyraża zgodę na zastosowanie rur i kształtek stalowych EN 1.4301 dla zakresu średnic DN80-150 (fi 88,9 – fi168,3) o grubości ścianki 2 mm, natomiast dla rur i kształtek stalowych EN 1.4301 dla zakresu średnic DN200-250 (fi 219,1 – fi 273,0) grubość ścianki 3 mm?
Odpowiedź: Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę grubości rur kwasoodpornych.
Wykonawcy są zobowiązani uwzględnić udzielone odpowiedzi na pytania podczas sporządzania i składania oferty.
Do pobrania:
Uzupełnienie dokumentacji projektowej
Burmistrz Radomyśla Wielkiego
inż. Józef Rybiński