BI.I.271.4.2020 Odpowiedzi na pytania do SIWZ na zadanie:

„Doposażenie 12 szkół z terenu Gminy Radomyśl Wielki w narzędzia TIK oraz wyposażenie szkoły w Dulczy Małej w sprzęt rehabilitacyjny”. Część nr 1: Wyposażenie szkół w narzędzia TIK

 

Treść zapytań i wyjaśnienia zapisów treści

specyfikacji istotnych warunków zamówienia

 

Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r., poz. 1843), zw. dalej „ustawą PZP”, Zamawiający przekazuje wszystkim Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu treść pytań i odpowiedzi dotyczących zapisów treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

 

Pytanie 1

Czy Zamawiający dopuści ekrany interaktywne o wyższej rozdzielczości 4K oraz mniejszej jasności 350 cd/m2? Obecnie ekrany w rozdzielczości FullHD są wycofywane i zastępowane ekranami 4K, które podobnie jak nowoczesne telewizory oferują 4 razy większą rozdzielczość wyświetlanego obrazu.

Odpowiedź

Tak.

 

Pytanie 2

Zamawiający opisując minimalne wymagania laptopa (dotyczy Szkoły Podstawowej w Partyni) wskazuje na procesor Intel Core i5-8265U. Z uwagi na niewielką ilość dostępnych na rynku modeli laptopów (m.in. w skutek programu „Zdalna Szkoła”) wnoszę do Zamawiającego o opisanie minimalnych wymagań procesora dla laptopa za pomocą testu Passmark CPU Benchnark (https://cpubenchmark.net/). Analogicznie wnoszę o opisanie karty graficznej laptopa za pomocą testu Passmark Videocard Benchmark (https://www.videocardbenchmark.net/); karta graficzna często jest zintegrowana z procesorem. De facto wskazanie konkretnego produktu jest niezgodne z art. 29 PZP. Opisanie wymagań za pomocą testów wydajnościowych pozwoli na zaoferowanie laptopa spełniającego minimalne wymagania techniczne i funkcjonalne bez naruszenia art. 29 PZP, który jest dostępny obecnie na rynku

Odpowiedź:

Zamawiający zmienia opis minimalnych parametrów technicznych laptopa dla Szkoły Podstawowej w Partyni:

Procesor - min. uzyskujący wynik co najmniej 7,815 pkt w teście Passmark - CPU Benchmark

Pamięć RAM - min. 8 GB

Dysk - min.  SSD 128GB (opcjonalnie jako drugi dysk HDD min. 1 TB)

Przekątna ekranu - 15,6``

Typ ekranu - matowy, LED

Rozdzielczość minimalna - 1920-1080 (FullHD)

Łączność  - LAN, WiFi, BT

Napęd DVDRW (opcjonalnie)

Karta graficzna wbudowana

Dźwięk - wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon, wbudowana kamera internetowa;

Złącza: min 1 x USB 3.1 Gen 1 (USB 3.0), min. 1 x HDMI; min 1 x czytnik pamięci; min. 1 x USB 2.0; min. 1 x RJ-45 (LAN); min 1 x wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe; min 1 x DC-in (wejście zasilania); opcjonalnie USB Typ C;

Klawiatura zwykła QWERTY, wydzielona sekcja numeryczna;

Zainstalowany system operacyjny - Microsoft Windows 10Home PL (wersja 64-bitwa; pełna);

Mysz optyczna przewodowa min. 1000 dpi

 

Pytanie 3

Zamawiający opisując minimalne wymagania techniczne monitorów interaktywnych (dotyczy szkół: Szkoła Podstawowa w Dąbiu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Dulczy Małej, Szkoła Podstawowa w Rudzie, Szkoła Podstawowa w Żarówce, Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Pniu) wskazuje jednoznacznie na konkretnych producentów poprzez na przykład wskazania nazw własnych zainstalowanych aplikacji lub poprzez dokładne określenie wymiarów zewnętrznych urządzenia. Jest to naruszenie art. 29 PZP co uniemożliwia złożenie oferty na sprzęt równoważny o parametrach niejednokrotnie wyższych niż zakładane. Analizując opis monitora interaktywnego dla Szkoły Podstawowej w Dąbiu można zauważyć, że Zamawiający opisuje minimalne wymagania sprzętowe opierając się na rozwiązaniach nieaktualnych od około 3 lat (np. system operacyjny Android 5.1 czy rozdzielczość natywna 1920x1080), rozwiązaniach niestosowanych w monitorach interaktywnych (np. złącze TV-antena, które determinuje konieczność posiadania wbudowanego dekodera TV w monitorze – wówczas nie można dostarczyć takiego urządzenia do jednostki oświatowej jako monitor interaktywny z zastosowaniem preferencyjnej 0% stawki VAT zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 26 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11.03.2004 r. (Dz. U. Nr 54 z 2004 r. z późn. zm.) zapis „Klasa ochrony: IP65/68 wskazuje także bardziej na monitor dedykowany do Digital Signage do stosowania na zewnątrz, z tym że zazwyczaj nie są one dotykowe, ani dedykowane do edukacji.

Reasumując powyższe, wnoszę do Zamawiającego o ujednolicenie zapisów minimalnych wymagań monitorów interaktywnych dla w/w szkół i dopuszczenie jako równoważne monitorów interaktywnych o technicznych i funkcjonalnych parametrach minimalnych:

Przekątna: min. 65’’

Rozdzielczość: min. 4K/UHD (3840x2160) @60 Hz

Jasność min. 450 cd/m2

Kontrast statyczny min. 1200:1

Żywotność matrycy: min. 30 000 godz.

Szyba frontowa: matowa, hartowana o grubości min. 4 mm i twardości min. 7 w skali Mohsa

Technologia dotyku: wielodotyk- min. 20 punktów dotyku umożliwiająca dotyk za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika, np. w rękawiczkach

Złącza wejściowe: Min. 2x HADMI 2.0 (4K @ 60Hz), Min. 1xVGA, Min. 1xDisplayPort, 1xaudio MiniJAck 3,5 mm, Pozostałe złącza: min. 1x port RS-232, Min. 4 x USB, Min. 1xLAN (RJ45), Min. 1 x złącze komputera OPS.

Wbudowane głośniki: min. 2x 15 W

Wymagana funkcjonalność:

- możliwość wyświetlania obrazu z monitora (wraz z notatkami) np. na zewnętrznym odbiorniku, projektorze,

- wbudowany system operacyjny Android min. 7.0 lub  równoważny,

Oprogramowanie monitora w języku polskim,

- aplikacja do nanoszenia notatek kompatybilna z oprogramowaniem Windows,

- wybudowana aplikacja do bezprzewodowej łączności przynajmniej z komputerami,

- współdzielone porty USB- pamięć USB po podłączeniu będzie dostępna zarówno w systemie operacyjnym jak i komputerze OPS,

- aktualizacja oprogramowania przez internet,

- tryb ochrony wzroku,

- obsługiwane systemy: Windows 10/8/7/XP, Android, Linux, Mac, OS X, Chrome.

Odpowiedź:

Zamawiający dopuszcza zaproponowany przez Wykonawcę monitor interaktywny dla szkół Dąbie, Dulcza Mała, Żarówka, Ruda, Pień.

Jednocześnie Zamawiający zmienia opis minimalnych parametrów technicznych monitora interaktywnego dla szkół: Dąbie, Dulcza Mała, Żarówka, Ruda, Pień:

-Przekątna obrazu 65 cali

- Rozdzielczość min. 4K/UHD (3840x2160)@60Hz;

- jasność min. 350 cd/m.kw.

- kontrast statyczny min. 1200:1

- wbudowany system operacyjny, np. Android min. 7.0 lub równoważny

- Aplikacje Newline Cast, BroadCast do wyświetlania zawartości z telefonu, tabletu lub aplikacje o równoważnych funkcjonalnościach

- Rozpoznawanie obiektowe - Windows Ink

- Żywotność matrycy min. 30 000 godz.

- szyba frontowa matowa, hartowana o grubości min. 4 mm I twardości min. 7 w skali Mohsa;

- technologa dotyku – wielodotyk, min. 20 punktów dotyku umożliwiająca dotyk za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika;

- złącza wejściowe:

                - min. 2 HDMI 2.0 (4K@60Hz)

                - min. 1 x VGA

                - min. 1 x DisplayPort

                - min. 1 x audio MiniJack 3,5 mm

- pozostałe złącza:

                - min. 1 x port RS232

                - min. 4 x USB

                - min. 1 x LAN (RJ45)

                - min. 1 x łącze komputera OPS

- wbudowane głośniki min. 2 x 15W

Wymagana funkcjonalność:

- możliwość wyświetlania obrazu z monitora (wraz z notatkami) np. na zewnętrznym odbiorniku;

- programowanie monitora w języku polskim;

- aplikacja do nanoszenia notatek kompatybilna z oprogramowaniem Windows;

- wbudowana aplikacja do bezprzewodowej łączności przynajmniej z komputerami;

- współdzielone porty USB – pamięć USB po podłączeniu będzie dostępna zarówno w systemie operacyjnym, jak i w komputerze OPS;

- aktualizacja oprogramowania przez Internet;

- tryb ochrony wzroku;

- obsługiwane systemy: Windows 10/8/7/XP; Android, Linux, Mac, OSX, Chrome

- akcesoria: instrukcja obsługi w języku polskim, pilot z bateriami; pisaki x 2, przewód HDMI; przewód USB, przewód VGA, przewód zasilający, uchwyty do montażu na ścianie.

 

Pytanie 4

Zamawiający wymaga w pozycji Zestaw interaktywny z projektorem dla Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim  tablicy interaktywnej Interwrite DualBoard 1279, co jest naruszeniem art. 29 PZP. Poza tym, wspomniana tablica interaktywna nie jest już produkowana, a sama firma Interwrite została przejęta przez inną firmę, przez co nawet w przypadku odnalezienia tej tablicy interaktywnej u któregoś z dystrybutorów, będzie to sprzęt stary oraz bez aktualnego wsparcia technicznego. Jest to szczególnie ważne chociażby z uwagi na fakt o znanych problemach z działaniem oprogramowania tablicy Interwrite Workspace na systemach Windows 10. Wobec powyższego wnoszę do Zamawiającego o dopuszczenie jako równoważne dla Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim zestawu interaktywnego z projektorem o takich samych parametrach minimalnych jak przedstawione dla Szkoły Podstawowej w Dulczy Wielkiej oraz Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.

Odpowiedź:

Zamawiający zmienia treść opisu zestawu interaktywnego z projektorem dla Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim na zestaw interaktywny z projektorem o takich samych minimalnych parametrach  jak dla Szkoły Podstawowej w Dulczy Wielkiej oraz Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.

 

Pytanie 5

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie specyfikacji przedmiotu zamówienia w załączniku nr 5.1 SIWZ w zakładce dla Szkoły Podstawowej w Dulcza Wielka w zakresie wymiar podano całkowity wymiar tablicy 173x124cm i  Rozdzielczość w calach 80".

Czy podany wymiar tablicy jest określony jako minimalny? Czy dopuszczona zostanie tablica o minimalnie większym rozmiarze? Proponowana tablica jest dostępna natomiast jest stosunkowo droższa niż nowszy model dostępny na rynku polskim spełniający wszystkie pozostałe parametry techniczno- użytkowe. Ta sama sytuacja znajduje się w zakładce dla Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.

Odpowiedź:

Zamawiający dopuszcza tablicę interaktywną o większym rozmiarze.

Jednocześnie Zamawiający zmienia treść opisu tablicy interaktywnej poprzez wykreślenie parametru: wymiar całkowity tablicy.

 

Pytanie 6

Proszę o weryfikację specyfikacji zamawiającego w załączniku nr 5.1 SIWZ w zakładce dla SP Radomyśl Wielki, dokładnie podane zostały parametry projektora,  który został już wycofany z produkcji i nie jest dostępny na Polskim rynku.

Proponuje model o zbliżonych parametrach technicznych jakim jest  Epson EB-530 (Techn. 3xLCD, rozdz. XGA (1024x768), jasność: 3200 Alm, kontrast: 16000:1, ratio: 0.55, HDMI In: 1 x HDMI, głośniki:1 x 16W, waga: 3,7 kg, gwarancja na proj. 5 lat, gwarancja na lampę 5 lat lub 1000h).

Odpowiedź:

Zamawiający zmienia treść opisu zestawu interaktywnego z projektorem dla Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim na zestaw interaktywny z projektorem o takich samych minimalnych parametrach  jak dla Szkoły Podstawowej w Dulczy Wielkiej oraz Szkoły Podstawowej w Zdziarcu.

Zamawiający nie dopuszcza  zaproponowanego przez Wykonawcę projektora.

 

Wykonawcy są zobowiązani uwzględnić udzielone odpowiedzi na pytania podczas sporządzania i składaniu oferty.

 

Do pobrania:

Treść pytań i odpowiedzi

Burmistrz Radomyśla Wielkiego

inż. Józef Rybiński

8 maja 2020