Dobre miejsce na działalność gospodarczą

Powiększ
Dobre miejsce na działalność gospodarczą
W tworzonej strefie przemysłowej w Podborzu (gm. Radomyśl Wielki) już wkrótce przedsiębiorcy będą mogli zakupić działki.

W miejscowości Podborze samorządy gminny zarezerwował ponad 43 hektary ziemi pod działalność gospodarczą. Można tam lokować przedsięwzięcia z zakresu usług i produkcji. To doskonałe miejsce na prowadzenie biznesu. Bardzo dobra lokalizacja, z dala od osiedli mieszkaniowych, plan zagospodarowania przestrzennego, nowa droga dojazdowa, dostęp do prądu i przyjazny samorząd lokalny kreujący politykę niskich podatków to bez wątpienia najważniejsze atuty.

Walory nie do przecenienia

- Obszar ten jest bardzo dobrze skomunikowany. Leży przy drodze wojewódzkiej prowadzącej z Mielca do Tarnowa, w niewielkiej odległości od autostrady i linii kolejowych. W grudniu przy wsparciu finansowym z Funduszu Dróg Samorządowych wybudowaliśmy drogę prowadzącą do strefy. Potencjalni inwestorzy mają dostęp do energii elektrycznej – wylicza burmistrz Józef Rybiński. - W planie miejscowym parametry i wskaźniki zabudowy zostały tak określone, aby przyszły przedsiębiorca miał pewną swobodę działania. Zachęcam więc już dziś wszystkich przedsiębiorców do inwestowania w naszej gminie, tym bardziej, że w skali kraju mamy jedne z najniższych podatków lokalnych. Potwierdzają to ogólnopolskie rankingi – dodaje włodarz.

Działki do sprzedaży

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Rzeszowie ogłosił właśnie wykaz nieruchomości do sprzedaży wchodzących w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Znalazły się w nim dwa obszary o powierzchni 2,66 ha i 0,93 ha, które znajdują się w tworzonej przez Gminę Radomyśl Wielki strefie przemysłowej w Podborzu. Po 1 lutego zostanie ogłoszony przez KOWR przetarg na zbycie tych nieruchomości (szczegóły dotyczące wykazu działek i cen w ogłoszeniu poniżej). - To pierwsze działki, które będzie można zakupić na terenie strefy przemysłowej w Podborzu.  Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji KOWR-u o ich sprzedaży. Od kilku lat prowadzimy bowiem działania, by tereny te otworzyć na działalność gospodarczą – komentuje burmistrz Rybiński.

Wykaz nieruchomości z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa przeznaczonych do sprzedaży

15 stycznia 2021